Categories

Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produktynavigate_next
Aktualne promocje

Penhaligon's Quercus

Aktywne filtry

Penhaligon’s Quercus - luksusowe kosmetyki hotelowe

Historia marki Penhaligon’s

Marka Penhaligon’s to jeden z najbardziej znanych domów perfumeryjnych na świecie. Ta brytyjska marka o fascynującej historii swój początek ma w 1870 roku, kiedy William Penhaligon otwiera swój zakład fryzjerski na Jermyn Street. Pochodzący z Penzance w Kornwalii William Penhaligon i jego bystre oko do interesów sprawiło, że kilka lat później otwiera on konkurencyjny salon na tej samej ulicy. Tam też zaczyna tworzyć własne zapachy, balsamy i mikstury dla najbardziej wymagających klientów. W 1891 roku ówczesny „Penhaligon’s & Jeavons” przenosi się do jeszcze bardziej prestiżowych lokali przy 33 St James Street i 66 Jermyn Street, z dwoma sklepami połączonymi ze sobą na tyłach. Sklepy były jedynymi dostawcami oryginalnego, kultowego zapachu Hammam Bouquet. Penhaligon został mianowany królewskim fryzjerem i perfumiarzem na dworze królewskim za panowania królowej Wiktorii, a do 1903 roku jego firma otrzymała pierwszy Royal Warrant od królowej Aleksandry. Prawie półtora wieku później Penhaligon's otrzymał Royal Warrant od Księcia Edynburga (nadane w 1956) oraz od Księcia Walii (nadane w 1988). Dokumenty te zaświadczają, że marka Penhaligon’s regularnie dostarcza dobra brytyjskiej rodzinie królewskiej. Aktualnie długa tradycja miesza się z nowoczesnością, dzięki czemu Penhaligon’s to skarbnica zapachów do odkrycia – bogata zarówno w dziedzictwo, jak i podążająca za współczesnymi trendami. Zapachy Penhaligon są nadal wytwarzane w Anglii przy użyciu najlepszych rzadkich składników – od ręcznie tłoczonej na zimno bergamotki po jaśmin za cenę dwukrotnie wyższą od złota.

Kosmetyki z linii Penhaligon’s Quercus

Współpraca marek Penhaligon’s oraz ADA Cosmetics zaowocowała wyjątkową serią kosmetyków do mycia oraz pielęgnacji ciała i włosów. Formuły produktów powstały w oparciu o wyłącznie najlepsze składniki, które w połączeniu z kultowym zapachem perfum Quercus zachwycą nawet najbardziej wymagających gości hotelowych.
Quercus to zapach, który powstał w 1996 roku. Stworzył go Christian Provenzano i nazwał na cześć kultowego brytyjskiego dębu. Perfumy są spełnieniem marzeń fanów świeżych, zielonych zapachów. Quercus rozpoczyna się lekkim wybuchem cytrusów i bazylii, wspieranym przez słodkie, pikantne i niezwykle delikatne akordy jaśminu, kardamonu i konwalii. Zieleń bazylii utrzymuje się w zaskakująco sprężystych nutach bazowych piżma i drzewa sandałowego. Kompozycja jest ocieplona mchem i paczulą, aby stworzyć eleganckie, mocne i podnoszące na duchu perfumy. Quercus to nowoczesny i orzeźwiający zapach, który polubią zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

System dozowników z pompką

Kosmetyki z serii Penhaligon’s Quercus można zakupić zarówno jako miniaturowe opakowania o pojemności 30, 50, 100 i 200 ml, jak i 300 ml butelki z pompką dozującą. Opakowania o pojemności 300 ml to ekologiczny i ekonomiczny wybór — produkt zużywany jest do samego końca, dzięki czemu ogranicza się wyrzucanie ledwo napoczętych buteleczek. Jest to oszczędność zarówno dla budżetu hotelu, jak i sposób na zmniejszenie produkcji odpadów plastikowych. Butelki z kosmetykami zawiesza się na dedykowanych, minimalistycznych, stalowych uchwytach, które mocuje się do ściany. Uzupełnianie kosmetyków jest niezwykle proste, a wszystkie elementy można z łatwością wyczyścić i zdezynfekować. Dodatkowo system wyposażony jest w zabezpieczenie przeciw kradzieży.