Categories

Filtruj według

Cena

Cena

  • 53,00 zł - 1 530,00 zł

System dozowania

System dozowania

Pojemność

Pojemność

Jednostka sprzedaży

Jednostka sprzedaży

Ilość w kartonie

Ilość w kartonie

Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produktynavigate_next
Aktualne promocje

Penhaligon's Blenheim Bouquet

Aktywne filtry

Penhaligon’s Blenheim Bouquet - luksusowe kosmetyki hotelowe

Historia marki Penhaligon’s

Marka Penhaligon’s to jeden z najbardziej znanych domów perfumeryjnych na świecie. Ta brytyjska marka o fascynującej historii swój początek ma w 1870 roku, kiedy William Penhaligon otwiera swój zakład fryzjerski na Jermyn Street. Pochodzący z Penzance w Kornwalii William Penhaligon i jego bystre oko do interesów sprawiło, że kilka lat później otwiera on konkurencyjny salon na tej samej ulicy. Tam też zaczyna tworzyć własne zapachy, balsamy i mikstury dla najbardziej wymagających klientów. W 1891 roku ówczesny „Penhaligon’s & Jeavons” przenosi się do jeszcze bardziej prestiżowych lokali przy 33 St James Street i 66 Jermyn Street, z dwoma sklepami połączonymi ze sobą na tyłach. Sklepy były jedynymi dostawcami oryginalnego, kultowego zapachu Hammam Bouquet. Penhaligon został mianowany królewskim fryzjerem i perfumiarzem na dworze królewskim za panowania królowej Wiktorii, a do 1903 roku jego firma otrzymała pierwszy Royal Warrant od królowej Aleksandry. Prawie półtora wieku później Penhaligon's otrzymał Royal Warrant od Księcia Edynburga (nadane w 1956) oraz od Księcia Walii (nadane w 1988). Dokumenty te zaświadczają, że marka Penhaligon’s regularnie dostarcza dobra brytyjskiej rodzinie królewskiej. Aktualnie długa tradycja miesza się z nowoczesnością, dzięki czemu Penhaligon’s to skarbnica zapachów do odkrycia – bogata zarówno w dziedzictwo, jak i podążająca za współczesnymi trendami. Zapachy Penhaligon są nadal wytwarzane w Anglii przy użyciu najlepszych rzadkich składników – od ręcznie tłoczonej na zimno bergamotki po jaśmin za cenę dwukrotnie wyższą od złota.

Kosmetyki z linii Penhaligon’s Blenheim Bouquet

Współpraca marek Penhaligon’s oraz ADA Cosmetics zaowocowała wyjątkową serią kosmetyków do mycia oraz pielęgnacji ciała i włosów. Formuły produktów powstały w oparciu o wyłącznie najlepsze składniki, które w połączeniu z kultowym zapachem perfum Blenheim Bouquet zachwycą nawet najbardziej wymagających gości hotelowych.
Blenheim Bouquet to zapach, który powstał w 1902 roku. Stworzył go Walter Penhaligon dla 9. księcia Marlborough. Swoją nazwę perfumy wzięły od Blenheim Palace w Anglii. Zapach łączy nuty cytryn, przypraw i drewna. Powstał jako hołd dla najlepszego brytyjskiego ginu. Blenheim Bouquet charakteryzuje aromatyczna lekkość, którą nadają świeże nuty cytryny i bazylii połączone z lawendą. Szczypta czarnego pieprzu wzmacnia nuty cedru. Blenheim Bouquet to idealna harmonia pomiędzy zapachami cytrusów i przypraw na drzewnym tle. Ten zapach posiada bardzo długą historię, ale nie jest staromodny, to prawdziwie klasyczny męski zapach godny swojej nazwy.

System dozowników z pompką

Kosmetyki z serii Penhaligon’s Blenheim Bouquet można zakupić zarówno jako miniaturowe opakowania o pojemności 30, 50, 100 i 200 ml, jak i 300 ml butelki z pompką dozującą. Opakowania o pojemności 300 ml to ekologiczny i ekonomiczny wybór — produkt zużywany jest do samego końca, dzięki czemu ogranicza się wyrzucanie ledwo napoczętych buteleczek. Jest to oszczędność zarówno dla budżetu hotelu, jak i sposób na zmniejszenie produkcji odpadów plastikowych. Butelki z kosmetykami zawiesza się na dedykowanych, minimalistycznych, stalowych uchwytach, które mocuje się do ściany. Uzupełnianie kosmetyków jest niezwykle proste, a wszystkie elementy można z łatwością wyczyścić i zdezynfekować. Dodatkowo system wyposażony jest w zabezpieczenie przeciw kradzieży.