Categories

Filtruj według

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 2 489,00 zł

System dozowania

System dozowania

Pojemność

Pojemność

Jednostka sprzedaży

Jednostka sprzedaży

Ilość w kartonie

Ilość w kartonie

Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produktynavigate_next
Aktualne promocje

Think, Act & Live Responsible

Aktywne filtry

Akcesoria Think, Act & Live Responsible - ADACosmetics.pl

Ekologiczna galanteria hotelowa Think, Act & Live Responsible 

Kolekcja galanterii hotelowej Think, Act & Live Responsible oferuje akcesoria ekologiczne, które charakteryzują się zmniejszonym wpływem na środowisko naturalne. Wszystkie produkty z serii Think, Act & Live Responsible zostały zaprojektowane tak by zniwelować zawartość tworzywa sztucznego i zastąpić go alternatywnymi, ekologicznymi materiałami. Zredukowana została ilość opakowań zewnętrznych, a wewnętrzne opakowania plastikowe zostały całkowicie wyeliminowane. Galanteria hotelowa została wykonana w głównej mierze z przyjaznych dla środowiska, naturalnych materiałów, które w 100% nadają się do recyklingu. 

Eko opakowania akcesoriów hotelowych 

Kolekcję akcesoriów hotelowych  Think, Act & Live Responsible wyróżniają szczególnie opakowania zewnętrzne, które zostały wykonane z kamiennego papieru i pokryte tuszem sojowym. Technologia wytwarzania papieru kamiennego odbywa się bez konieczności używania wody oraz miazgi drzewnej i pochłania o połowę mniej energii. Głównym składnikiem kamiennego papieru jest węglan wapnia, który w środowisku naturalnym jest podstawowym komponentem wielu minerałów i odgrywa kluczową rolę w procesach skałotwórczych. Kamienny papier jest zbliżony grubością do tradycyjnego papieru, odróżnia go jednak gładkość powierzchni, przyjemny odcień bieli oraz to, że jest bardziej odporny na działanie wody i zniszczenia. Papier kamienny jest przede wszystkim przyjazny środowisku naturalnemu ponieważ pozostawiony na około rok w naturze zdegraduje się do nieszkodliwego, całkowicie naturalnego proszku mineralnego, który może zostać ponownie użyty. Z łatwością poddaje się również recyklingowi. Kolejną zaletą papieru kamiennego jest fakt, że ulega fotodegradacji a podczas spalania nie powoduje wydzielania się toksycznych związków do atmosfery. 

Nadruki na opakowaniach zostały wykonane za pomocą tuszu sojowego, który w przeciwieństwie do tradycyjnych tuszy naftowych jest bardziej przyjazny dla środowiska. Dzięki zastosowaniu tuszu sojowego recykling papieru staje się łatwiejszy – tusz z większą łatwością poddaje się procesowi odbarwiania. 

Alternatywa dla plastiku 

W ofercie linii akcesoriów hotelowych  Think, Act & Live Responsible znaleźć można bambusową szczoteczkę do zębów, grzebień oraz akcesoria kosmetyczne. Do wykonania maszynki do golenia oraz czepka kąpielowego użyte zostały polimery biodegradowalne pochodzenia naturalnego do których wytworzenia użyta została skrobia kukurydziana.